Trajnime marketingu - Një mënyrë e mirë si të profesionalizoheni

Trajnime marketingu

Trajnime marketingu

Nëse doni të nisni trajnime marketingu do t’ju orientojmë në disa trajnime falas. Ku do të mundeni të mësoni mbi marketingun dhe çfarë ju duhet të dini.

Trajnime marketingu nga Google për bazat e marketingut dixhital 

Dëshironi të mësoni bazat e marketingut dixhital? Kursi 40-orësh i Google mbulon se si të planifikoni strategjinë tuaj në internet, reklamat e Google dhe të trajtoni gjithashtu disa pjesë të mediave sociale. Është kursi i përsosur nëse sapo po filloni në industri pasi njihet nga një numër i madh punëdhënësish. Plus, është një mënyrë e shkëlqyer për të përmirësuar njohuritë tuaja!

Kurs trajnimi për marketingun Ecommerce nga Akademia Hubspot

Nëse dëshironi të mësoni gjithçka rreth strategjive të tregtisë elektronike në mënyrë që të mund të tërhiqni, angazhoni dhe kënaqni klientët, ky kurs mund të jetë për ju. Ai synon tregtarët e tregtisë elektronike dhe ata që janë të interesuar në marketingun inbound, ai përfshin mbi 4 mësime dhe 3 quize. Vendosni objektiva për biznesin tuaj dhe ngrini njohuritë tuaja për strategjitë e marketingut të tregtisë elektronike.

Certifikimi i Google Analytics nga Google

Nëse jeni tregtar, do të keni dëgjuar për Google Analytics. Përdoret kryesisht për ndjekjen e normave të konvertimit dhe trafikut të fushatës. Është një platformë thelbësore për të mësuar si një tregtar i ri. Nga Google Analytics për fillestarët tek bazat e menaxherit të etiketave Google, ka një shumëllojshmëri kursesh për të provuar.

Si të ndërtoni strategjinë tuaj të marketingut në mediat sociale nga Udemy

Një strategji e suksesshme e mediave sociale është çelësi për rritje, por ku të filloni? Bashkohuni me ekspertin e mediave sociale Ethan ndërsa ai ju mëson se si duket një strategji efektive, si mund ta ndërtoni një të tillë dhe pse është e rëndësishme kjo. Ne e dimë që mediat sociale janë të paparashikueshme. Kështu që kjo mbulon se si të vendosni qëllime të arritshme dhe pse mund të dëshironi t’i rregulloni këto me kalimin e kohës.

Si të krijoni një fushatë në media sociale nga Future Learn

Dëshironi të dini se si të planifikoni dhe nisni fushata të suksesshme të marketingut në mediat sociale? Ky kurs Future Learn, në bashkëpunim me Institutin e Kodimit dhe Universitetin e Leeds, do t’ju ndihmojë të zbuloni komponentë të ndryshëm të një fushate të mediave sociale dhe si të matni suksesin tuaj. Gjithashtu, ai eksploron marketingun e mediave sociale me pagesë dhe organik. Ju mund ta bëni atë me ritmin tuaj!

Kurse të projektit të Facebook nga Meta

Të gjithë e njohin Facebook-un, kështu që pse të mos bëheni një profesionist i certifikuar nga Meta? Ekzistojnë një sërë provimesh Blueprint për t’u veçuar nga tregtarët e tjerë dixhitalë. Kjo duke përfshirë kursin Digital Marketing Associate. Të gjitha kurset janë falas, me një tarifë prej rreth 150 dollarë për certifikimin. Por, ia vlen të certifikohesh nga një prej kompanive më të mëdha në botë!

Kursi i bazave të SEO nga Moz

Mësoni bazat e Optimizimit të Motorit të Kërkimit me kursin Bazat e Moz SEO, i cili përfshin orë të tëra video për t’u shijuar. Zbuloni në gjashtë komponentët thelbësorë të SEO, duke përfshirë ndërtimin e lidhjeve, strategjinë e SEO dhe kërkimin e fjalëve kyçe. Kjo është e përkryer për një gamë të gjerë njerëzish, pasi ne mendojmë se është një nga kurset më të mira të marketingut.

Udhëzues hap pas hapi i bërë SEO i thjeshtë nga Neil Patel

SEO është komplekse edhe për ata në industrinë dixhitale që specializohen në të. Neil Patel është një tregtar kryesor dixhital në botën e YouTube, i cili ka shkruar këshillat dhe truket e tij për SEO në këtë udhëzues. Ndërsa nuk është një kurs, udhëzuesi i tij është i shkëlqyeshëm për këdo që kërkon udhëzime. Edhe nëse kjo nuk tingëllon si gjëja juaj, faqja e internetit e Neil ka shumë përmbajtje tërheqëse dhe interesante marketingu për t’u parë.

Kursi SEO për fillestarët nga Yoast

SEO është një pjesë kritike e çdo strategjie të marketingut dixhital. Nëse nuk e keni menduar kurrë të hyni në të, duhet të ndiqni këtë kurs Yoast. Yoast është gjithashtu një shtojcë e WordPress, kështu që nëse webfaqja juaj (ose blogu) përdor WordPress, do të njiheni me praktikat më të mira për SEO të mirë. Merrni këtë kurs për të kuptuar më tej se si funksionon Google dhe praktikat më të mira për SEO.

Share the Post:

Postime të ngjashme

Faqe Web-i - Si mund të bëni një faqe webi
Ekspert SEO

Faqe Web

Faqe Web Gjithmonë duhet te dihet parimi i funksionimit të botës WEB dhe komunikimit me faqe web-i. Në esencë gjithmonë

Më tepër »
Faqe Interneti - Çfarë janë faqet e internetit
Ndërtim Website

Faqe Interneti

Faqe Interneti Faqe interneti për biznese të ndryshme. Shumë organizata, biznese, individë ende ballafaqohen me vështirëri të ndryshme të menaxhimit

Më tepër »
Reklamo biznesin - Reklamoni në fushën e marketingut digjital
Reklamimi

Reklamo Biznesin

Reklamo Biznesin Reklamo biznesin që të rrisni shitjet. Në një epokë ku rrjetet sociale dhe platformat online po bëhen gjithnjë

Më tepër »